Форум Anton Ski School

Форум Anton Ski School (https://forum.antonskischool.com.ua/index.php)
-   Школы в Украине, впечатления и отчеты (https://forum.antonskischool.com.ua/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Філософія Свободи (https://forum.antonskischool.com.ua/showthread.php?t=402)

Юрій Юрченко 16.03.2012 12:27

Філософія Свободи
 
В період 8 -13 березня я пройшов шестиденний курс free ride в Anton Ski School (ASS), http://www.antonskischool.com.ua Боржава, Подобовець. Маючи 30-річний досвід трасового катання, вирішив, що, незважаючи на вік, треба просуватись далі. Класичне катання по трасі – це рух по поверхні в заданих умовах, тобто це – двовимірний світ. Навіть стрибки з трампліна, які дають перехід в третій вимір – це політ сталою, заданою трампліном траєкторією. Мені дуже подобається фрірайд по полонинам або безкрайнім сніговим полям потужних гірських систем, це теж рух по поверхні – і це те що, поки що мені доступне. Але і у фрістайлі, і у фрірайді рух стає тривимірним. Якщо у фрістайлі для виходу в третій вимір використовуються підготовані площадки і снаряди сноупарку: насамперед трампліни, горби для могула, колоди і перила, то у фрірайді для виходу в повітря використовується будь-яка природна перешкода: камінь, скеля, повалений стовбур дерева, сніговий торос, надув, покритий снігом пень. Це народжує відчуття свободи і створює інше світосприйняття. Відповідно, молодь, яка цим займається, є носієм філософії свободи: творчість є невід‘ємною умовою, без якої неможливо просуватись вперед.
Оскільки я прожив ці дні в «гуртожитку» - спільній кімнаті молодих тренерів, мав змогу спостерігати цих хлопців і дівчат безпосередньо. Вони сучасні: комп‘ютеризовані і озброєні відеокамерами. Вони встановлюють Wi-Fi, як тільки отримують стаціонарну площадку. Вони спілкуються з організаторами змагань в Європі і Азії, слідкують за новим гірськолижного обладнанням і програмами підготовки закордонних шкіл. Ввечері вони розглядають відео, записане протягом дня, і розбирають помилки свої і учнів. Їх ніхто не примушує до цього, просто власний прогрес і прогрес учнів неможливі без аналізу помилок. Найкращим інструментом для цього є відеозапис. Вони шукають досвід в Інтернеті і сприймають його в відеозаписі. Всі вони намагаються говорити англійською з колегами або закордонними учнями. Вони створюють професійний сленг, де рівноправно існують англійські терміни і визначення, російські і українські слова. Звернення - короткі для економії часу, або швидкого визначення особи: Ден, Ман, КС, Рицар, Зірочка, Грін, Wilson. Це диктується швидким мисленням: коли треба сплигнути зі скелі, проїхати по крутому схилу густого лісу з кількома дропами (стрибками з природних трамплінів або спадів), перекантуватись в повітрі і змінити напрям руху вже в момент приземлення, загальмувати на площині, діаметр якої трохи перевищує довжину лиж, рішення приймаються за соті долі секунди. Як правило, підготовані стрибки виконуються з додатками: треба схрестити лижі, або скрутитись в повітрі і дістати рукою правою рукою п‘ятки лівої ноги (це має прикладне значення – тіло готується для наступного маневру). Вони – не самогубці. Всі прийоми постійно відпрацьовуються в сноу парку, часто я чув: треба відпрацювати на батуті. Вони одягають захист: «черепаха» або «броня» для тулуба, наколінники, наплічники, щитки на ноги і руки, в цілому це нагадує костюм кросс – мотоцикліста, а зверху непоказну вітрову куртку і брюки.
Тобто – це субкультура, і вони її творці.
Окрема особиста подяка засновнику і керівнику школи – Антону Яковині, не тільки за курс, але й за філософські розмови і створення відносин в колективі. Відомо, що в будь-якій компанії психологічний клімат визначається першою особою. Так от: за шість днів я не чув жодної суперечки в «гуртожитку» або кают-компанії, вона ж їдальня. Йому 52 роки і він значно ближчий до мене за віком. За шість днів я зрозумів дещо з технічних прийомів і напрями, куди мені можна просуватись в мої 60. Крім того, я мав можливість спробувати різні моделі тестових лиж. Врешті зупинився на Icelantic – Shaman. Призначення - powder carving, це саме те, що мені подобається. Зрозуміло, що шість днів замало, це – тільки початок, треба працювати, але напрям заданий – рух до свободи.
Юрій Юрченко


Сегодня: 28.03.2024. Текущее время: 15:39. Часовой пояс GMT +2.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6 Перевод: zCarot
Copyright © 2006-2024 Anton Ski School. All rights reserved.