Показать сообщение отдельно
Старый 22.11.2013, 20:52   Post #2
grabli
Новичок
 
Регистрация: 22.11.2013
Сообщений: 1

По умолчанию

Тоха Яковина дав сюди лінк і я не зміг утриматись від коментаря. бо, як відомо, "істина дорожча". і пардоньте, буде багато буквочок. тема непроста.

щоб ніхто не ображався, одразу зазначу - на колір і смак всі олівці різні. однак тема вибору довжини снаряда обговорюється не перший рік і стосовно критеріїв вже давно виробились сталі підходи. і, на превеликий жаль, дана схема від Россі не зовсім коректна. вона дуже примітивна і спрощена. поясню чому.


отже, я новачок і захотів купити собі бордяку. чи просто загорівся ідеєю, впіймав за штанину інструктора і кажу: "Навчи". а він мені в лоба: "Який твій зріст і яка вага?" відверто кажучи, я досі не знаю ні свого зросту, ні ваги точно. і тим самим людина вганяється в легкий ступор.

далі. припустимо продавець чи інструктор знає свій зріст і "на око" (відмінусувавши шапку і висоту підошви черевиків) визначає зріст потенційного бордера. а значить вже закладає значну похибку в дані розрахунки.

на виході маємо зовсім розгубленого нуба, якому так чи інакше "на око" ми підібрали спорядження. і далі ми його добиваємо головним питанням: "А в якому стилі ти будеш більше кататись?.."

розвивати тему можна і далі. але очевидно, що це лише збільшуватиме похибку. враховуючи, що розмірні сітки в різних брендів різні, як і жорсткість дошок різна, і що в прокатах вибір сноубордів завжди сміховинний, у інструктора (про магазин мова піде окремо) не залишається вибору як взяти першу ліпшу дошку, прикласти її до підборіддя нуба і сказати: "О, оце твоя ростовка!"


отже, шляхом доволі складних маніпуляцій ми приходимо до того реального способу підбору довжини сноуборда, яким користуються в прокатах і в магазинах, а саме - мірянням по зросту. вважається, що середній сноуборд для нуба має діставати йому до підборіддя, фрірайдовий - до переднісся, фрістайловий - нижче підборіддя.

отже, навіщо "вантажити" людину всіми розрахунками, суть яких навіть пояснити важко, якщо є "дідівський" метод примірки?

варіант з магазином. прочитав нуб інформацію продакт-менеджера "Росіньола", став на вагу, дістав рулєтку - змірявся. "Ага, я попадаю під параметр 175/75! ура, мені потрібен... блін, мені потрібен....... фак, який же ж мені сноуборд потрібен?! 150 чи 155? А може 153, ну тобто щось середнє, мало лі шо..." (знову ж таки, про шейп, жорсткість і кембер я ще навіть не починав )отже, новий ступор, але все ж в магазин він поїхав. одразу зазначу - 5 см - це дуже великий люфт, це буквально прірва між ростовками. бо в реалі вирішують навіть 2-3 см, які можуть значно ускладнити катання і назавжди відбити бажанняпродовжити цим займатись.

і от нуб в магазині. а там продавець-консультант, який сам на сноуборді не катається (ага, це реальність - мені ще не пощастило жодного разу натрапити на адекватного продавця, який би розумівся на сноубордах далі, ніж "міряти по підборіддю"). або катається, але всього рік-два. і в нього план - продати 100 сноубордів "Бартон", а не "Росіньол". і ясно, що він легко переконає нуба взяти снуборд "Бартон Т6" 155 ростовки (ну бо їх ніхто чогось не купує - саме 155 чогось, що за нах?! їх всього 3 штуки наскладі...) і так само легко перконає нуба, що: а) ростовка йому трішки "на виріст"; б) дошка дуже моднява, фіг зламаєш - запас жорсткості чималий. для певності він ще раз пильно зміряє поглядом покупця, прикладе йому сноуборд до підборіддя і бодрячоково поплескає по плечу - саме те що треба, мовляв! бери, не прогадаєш.

в результаті, нуб отриму жорсткий і неповороткий фрірайд-снаряд, з яким йому вчитись буде повна мука. фуф, хто дочитав - той чемпіон! але це ще не кінець )

нарешті ми дійшли до суті цієї байки. вибір ростовки сноуборда залежить від ваги (!!!), а не від маси. а вибір "по зросту" - пардон, атавізм, якого треба зректись раз і назавжди. це профанація. далі буду писати трохи банальні речі, але очевидно що навіть сьогодні про них не всі знають, раз посилаються на продакт-менагерів Россі. (Юля, нічого особистого )

отже, що треба мати в голові нубу при виборі дошки?

1. при виборі дошки нуб повинен знати про існування СПЕЦИФІКАЦІЙ. особливо якщо він прийшов в магазин або дружить з Інтернетом - цю інформацію не складно знайти. є пряма залежність між ростовкою-жорсткістю-масою (райдера). знаходиш в специфікаціях свою вагу і бачиш ростовку.

2. тип сноуборда. новачкам потрібен УНІВЕРСАЛ. тим самим при виборі відсіюються фрірайд (дуже жорсткі) і фрістайл (дуже мякі) сноуборди. звісно, що є і жорсткі фрістайлові, і м'які фрірайдові дошки, але це вже белетристика.

3. свою вагу. вагу ми перевіряємо значно частіше, ніж зріст. в кожній сауні, фітнес-залі чи квартирі можна знайти вагу. тож це не проблема. катаючись на сноуборді ми працюємо в першу чергу з власною вагою.

вуа-ля - прийшов і вибрав те, що треба.

наступні два параметри не є обов'язковими, але знаючи їх, можна підібрати більш точно.

4. як провести кореляцію під зріст. все ж таки зріст теж має значення. у кожній розмірній сітці снубордів одна і та ж вага попадає мінімум під 3 різних ростовки. знаходимо те значення ростовки, яке буде середнім. а потім якщо високий - беру на розмір довшу. якщо низькорослий - то на розмір коротшу.

5. кореляція по кемберу. сьогодні популярно робити дошки із зворотнім вигином (рокером). відповідно, розмірна сітка дещо зменшилась, оскільки такі дошки мають кращі "плавальні" властивості і не грузнуть в пухкому сніжку. тому можна брати трохи коротшу дошку, ніж ти звик. але це вже більше стосується другої/третьої дошки. до того ж, "рокерна" дошка "пробачає" помилки. і водночас дещо псує техніку. тому раджу все ж брати "лксику" - звичайну кемберну дошку.

6. Розмір ноги. Для людей з великим розміром ноги (бігфутів) сноуборд-виробники майже в кожний модельний ряд закладають midwide i wide дошки. В них ширша талія і це полегшує керування дошкою для таких райдерів. Якщо ж бігфут стане на дошку з талією 24 см - черкатиме носаками сніг, навіть падатиме через це.

ну і щоб не виглядати тут повним д'Артаньяном, даю ще два лінки корисних:

- рекомендації від мого колеги Сані Малишева (фрістайлер, фотограф, ну і чималий досвід катання має);

- багатобрендова таблиця ростовок; (застаріла, але краще ніж нічого)

і відосик:


Последний раз редактировалось grabli; 22.11.2013 в 21:08.
grabli вне форума   Поделиться в Facebook Ответить с цитированием